Buradasınız

Kurumsal

Vergi Dairesi Başkanının Mesajı

Değerli İnternet Kullanıcısı,

Bilindiği üzere Gelir İdaresi Başkanlığı, toplumun ortak ihtiyaçlarını karşılamak üzere Devletin sunmuş olduğu kamu hizmetlerinin en önemli kaynağını oluşturan vergilerin toplanması görevini yerine getirmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı yeniden yapılanma süreci ile birlikte bu görevini daha kaliteli ve hızlı sunmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve hizmet anlayışını bu kapsamda geliştirmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı olarak ilimizde bu hizmeti sunan Vergi Dairesi Başkanlığımız, Kocaeli'nin vergi gelirleri içindeki payını arttırarak, ülke genelinde, ilk üç içindeki yerini perçinlemektedir. Başkanlığımız bu büyük potansiyele sahip İlimiz mükelleflerine, etkin, kaliteli ve hızlı hizmet sunmak ve mükellef memnuniyetini en üst seviyede tutmak ve sürdürebilmek için hedeflerini daima artırmaktadır. Bu amaçla Kurumumuz İnternet Vergi Dairesi, Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesi, Borç Bilgilendirme Servisi, Güncel Mevzuat Bilgileri, Engelli Vergi İndirimi Sistemi, iletişim bilgileri ve daha birçok hizmetten vatandaşlarımızın en üst seviyede yaralanabilmesi için web sayfasını yenileyip güncelleyerek, bilgiye en hızlı ulaşılabilir seviyeye çıkartmayı hedeflemektedir.

Etkin, Adil ve Güvenilirlik ilkesini benimsemiş, toplumumuza ve yarınki nesillere daha iyi bir gelecek sağlamak amacıyla yapacağımız çalışmalara katkı sağlayacak, hizmet ortağımız olan personelimize, meslek mensuplarına ve tüm mükelleflerimize sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim. 

Ayhan YAMAN 
Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı 

Türkçe