Buradasınız

İLANEN TEBLİGAT SORGULAMA SERVİSİ

İLANEN TEBLİGAT SORGULAMA SERVİSİ

İLANEN TEBLİGAT SORGULAMA SERVİSİ

Gerçek Kişilerin Vergi Kimlik ve TC Kimlik Numaralarının her ikisi ile de ayrı ayrı sorgulama yapmaları gerekmektedir!

Tüzel Kişilerin sadece Vergi Kimlik Numarası ile sorgulama yapmaları gerekmektedir!

 

BU EKRAN MÜKELLEFLERİMİZİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, AYRINTILI BİLGİLERE VERGİ DAİRENİZDEN ULAŞABİLİRSİNİZ. İLANEN TEBLİĞ İLE İLGİLİ OLARAK VERGİ DAİRENİZLE İRTİBATA GEÇDİYSENİZ, BU BİLGİLENDİRMEYİ DİKKATE ALMAYINIZ.

YAPACAĞINIZ SORGULAMA DOLASIYLA DETAYLI BİLGİ İÇİN İLANEN TEBLİGATI YAPAN İLGİLİ VERGİ DAİRESİNE BAŞVURABİLİRSİNİZ. AYRICA GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞIMIZIN BORÇ BİLGİLENDİRME SERVİSİ ÜZERİNDEN BORÇ SORGULAMASI YAPABİLİRLER.

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ADINIZA DÜZENLENEN BELGE, ADRESİNİZDE BULUNAMADIĞINIZ İÇİN TARAFINIZA TEBLİĞ EDİLEMEDİĞİNDEN, VERGİ USUL KANUNU UYARINCA VERGİ DAİRESİNİN İLAN PANOSUNA ASILMIŞTIR. İLANIN ASILMA TARİHİNİ İZLEYEN ONBEŞİNCİ GÜN İLAN TARİHİDİR. İLAN TARİHİNDEN İTİBAREN BİR AY İÇİNDE BİZZAT KENDİNİZ YA DA VEKİLİNİZİN VERGİ DAİRESİNE GİDEREK TEBLİGATINIZI ALABİLİRSİNİZ. SÖZ KONUSU BİR AY İÇİNDE TEBLİGATINIZI ALMASANIZ BİLE BİR AYIN SONUNDA TEBLİĞ YAPILMIŞ SAYILIR VE BİR AYIN SONUNCU GÜNÜ ARTIK TEBLİĞ TARİHİNİZDİR.

TEBLİĞ EDİLEN ŞAYET BİR İHBARNAME İSE 30 GÜNLÜK UZLAŞMA TALEP ETME VE DAVA AÇMA SÜRENİZ TEBLİĞ TARİHİNDEN İTİBAREN İŞLEMEYE BAŞLAR. UZLAŞMA TALEP EDİLMEYEN VE DAVA AÇILMAYAN VERGİ VE CEZALAR BU 30 GÜNLÜK SÜRENİN SONUNDA TAHAKKUK ETMİŞ OLUR VE TAHSİL EDİLEBİLİR HALE GELİR.

TEBLİĞ EDİLEN ŞAYET BİR ÖDEME EMRİ İSE 7 (YEDİ) GÜNLÜK SÜRE (ÖDEME, MAL BİLDİRİMİNDE BULUNMA, İTİRAZ VE DAVA AÇMA SÜRELERİ) TEBLİĞ TARİHİNDEN İTİBAREN İŞLEMEYE BAŞLAR.

 

Undefined